عکس A ـــــ ( A3 , A2 , A1 )

 

برروی عکس پایین کلیک نمائید

 

عکسهای اصلی در بزرگنمائی قابل مشاهده است

برای مشاهده برروی تصویر کلیک نمائید

 

یوزر اکانت کنترل چیست ؟

شرکت مایکروسافت از ویندوز ویستا به بعد قسمتی بنام User Account Control را در پاسخ به ایرادهای امنیتی که به ویندوز گرفته میشد به سیستم عامل های خود افزود. هدف از اینکار بررسی هویت کاربریست که قصد انجام تغییراتی مهم در سیستم عامل را دارد تا چنانچه این کاربر از سطح دسترسی بعنوان مدیر سیستم برخوردار نبود اجازه اعمال تغییرات به وی داده نشود.

در ظاهر این کار بسیار خوب بنظر میرسد که اجازه انجام تغییرات مهم در سیستم به هر کاربری داده نشده و فقط کاربرانی که بعنوان مدیر ( Administrator ) شناخته میشوند اجازه یابند در مواردی مانند نصب یا حذف برنامه ها و دیگر کارهای مهم تاثیر گذار شوند اما مشکل در نحوه کارکرد این بخش از سیستم برای شناسائی مدیر و دیگر کاربران نهفته است که از توانائی لازم برای شناسائی صحیح برخوردار نبوده و حتی در صورت شناسائی نیز در اعمال مجوزهای مورد نیاز کاملا ناتوان است.

شاید یکی از دلایل بروز چنین مشکلی به ضعف ویندوز در مقابل مک برمیگررد چراکه در اصل این بخش به تقلید از سیستم عامل مکینتاش طراحی گردید اما از قدرتمندی که در مک برای مشخص نمودن هویت مدیر سیستم و اجازه اعمال تغییرات برخوردار است ، در آن خبری نبوده و در عمل بکارگیری این بخش نه تنها امنیت کامپیوتر را افزایش نمیدهد بلکه بعنوان مانعی برای نصب صحیح و فعالسازی برنامه ها حتی برای مدیر سیستم نیز عمل میکند.

 

در حالت کلی ، این بخش ویندوز ناکارآمد بوده و از طراحی هوشمند مورد نیاز چنین کنترل کننده ای کاملا بی بهره است بنابراین چاره ای جز غیر فعالسازی آن برای نصب برنامه های مورد نیاز و دیگر اقدامات باقی نمیگذارد.

 

زمان مناسب برای رفع این مشکل را بدانید :

غیر فعالسازی کنترل یوزر اکانت ویندوز قبل از فعالسازی ویندوز و پس از اولین بالا آمدن ویندوز نصب شده ضروری و اجتناب ناپذیر میباشد. چراکه در غیر اینصورت از نصب صحیح فعالسازی ویندوز جلوگیری کرده و باعث ایجاد ختلال و اشکال در کارکرد سیستم خواهد شد.

پس توجه داشته باشید در اولین قدم و قبل از نصب هر برنامه ای در ویندوز و نیز قبل از فعالسازی ویندوزی که نصب شده است غیر فعالسازی این قسمت میبایستی اجرا شود و پس از ری استارت ویندوز سیستم آماده اجرای صحیح موارد مورد نظر خواهد بود.

 

نکته مهم :

روش غیر فعالسازی User Account Control بسیار ساده و آسان میباشد اما نکته بسیار مهمی که در آن وجود دارد اینست که پس از اعمال تغییر در قسمت یوزر اکانت کنترل و قبل از انجام هر کاری ابتدا ، باید ویندوز را ری استارت نموده و پس از بارگذاری مجدد سیستم عامل به انجام موارد دلخواه پرداخت. بدلیل اینکه تا وقتی کامپیوتر ری استارت نشده تغییر صورت گرفته در این بخش نیز بصورت کامل انجام نیافته و نیاز به بارگذاری مجدد ویندوز برای خارج ساختن محدودیت اعمال شده توسط این قسمت امری ضروری میباشد

عکس B ـــــ ( B3 , B2 , B1 )

 

  برای مشاهده برروی عکس کلیک نمائید

 

برای مشاهده عکسها برروی تصویر کلیک نمائید

 

روش حل مشکل یوزر اکانت کنترل

به کنترل پنل رفته و به ترتیب پایین عمل نموده و در پایان کار ویندوز را ری استارت میکنیم

برای مشاهده تصاویر راهنما ، ابتدا برروی عکس A کلیک نموده و در پنجره عکس بازشده با کلیک برروی سمت راست عکس ، بترتیب عکسهای A3 , A2 , A1 را مشاهده کرده و به همین روش عکسهای بخش B را نیز مشاهده نمائید.

 

  • Control Panel
  • ( عکس A1 , شماره 1 )     User Account and Family Safety
  • ( عکس A2 , شماره 2 )                                   User Account
  • ( عکس A3 , شماره 3 )    Change User Account Control Settings
  •  
  • ( عکس B1 , شماره 1 و 2 )   در پنجره باز شده لغزاننده را به پایین ترین حالت آن اسکرول نمائید
  • ( عکس B1 , شماره 3 )                                                           برروی Ok کلیک نمائید
  • ( عکس B2 , شماره 4 )                     در پنجره کوچک باز شده نیز برروی Yes کلیک نمائید
  • ری استارت ویندوز
  • پایان

 

 

 

سایر آموزش ها :